تفاوت پنجره upvc با آلومینیومی چیست؟

تفاوت پنجره upvc با آلومینیومی چیست؟

امروزه در اکثر ساخت و ساز های ساختمان ها برای پنجره ها، از یک پنجره ایده ال استفاده می کنند. یک پنجره مناسب در برابر بسیاری از آسیب ها محافظ خوبی می باشد. دو نوع از پر کاربرد ترین انواع پنجره ها که نوع پنجره upvc با آلومینیومی هستند. این دو جنس بسیار در سطح بالایی از کیفیت قرار دارند.  ما هم در این مقاله قصد داریم برای شما از این تفاوت پنجره upvc با آلومینیومی و ویژگی های که دارند ، اطلاعاتی را ارائه بدهیم.

 

خصوصیات، قابلیت ها و نیز ویژگی های پنجره های یو پی وی سی

پنجره های upvc یک نوع از پنجره ای است که جنسی از پلاستیکی بسیار سخت است که هیچ چیزی با آن ترکیب نشده است.  پنجره upvc بسیار در برابر مواردی مانند سر و صدا ها و حرارت و آب و هوایی سرد و گرم و غیره مقاومت بالایی دارد.

خصوصیات پنجره های upvc

در انواع بسیاری از تنوع ها و مدل های مختلفی و متعددی از آن ها وجود دارد ، که همگی هم مخاطب پسند هستند. طول عمر مثلا برند درب و پنجره upvc هافمن را می توان گفت که تقریبا ۲۰ سال هستند. از نظر مقاومت در برابر آلودگی ها و گرد و خاک ها نیز بسیار مناسب است. به دلیل حجمی که دارد اما زرد شدن آن یک ایراد است.این یکی از تفاوت های پنجره upvc و آلومینیومی است.
همچنین برای بازیافت کردن این نوع از پنجره ها خوب هستند و قابل استفاده در زمینه های دیگر و شکل و سازه های جدید تر می باشند.

 

خصوصیات، قابلیت ها و نیز ویژگی های پنجره های upvc

 

ویژگی های پنجره های آلومینیومی

آلومینیوم یک فلزی است که بسیار پر کاربرد و کارایی است که در همه نوع وسیله ها از آن استفاده می کنند، و چه بسا که در ساخت پنجره های آلومینیومی نیز خوش درخشیده است.

پنجره های آلومینیومی بسیار جنسی خوب و وزنی سبک را دارند ، و در طیف بسیار زیاد تر و بیشتر همچنین دارای رنگ بندی های زیبایی هستند.

طول عمر استفاده کردن از پنجره های آلومینیومی را می توان گفت که تقریبا ۴۰ و یا ۵۰ سالی می توانند باشند.

از نظر بازیافت نیز این نوع امکان پذیر است، چرا که با تغییراتی که در آن ایجاد شود هنوز هم دارای خواص خود می باشد و ضرری برای طبیعت نخواهد داشت.

از بین مدل های آلومینیومی و upvc کدام یک را انتخاب کنیم؟

یکی از مهم ترین تفاوت پنجره upvc با آلومینیومی، می توان گفت که برای انتخاب کردن از بین این دو نوع پنجره،  درب و  پنجره  آلومینیومی  بهتر هستند و عملکرد های خوب تری را به نسبت پنجره های upvc از خود داشته اند ، چرا که اگر یک پنجره عمری می خواهيد که در سال ها بدون کم ترین ایرادی برای شما کار کند بسیار خوب است اما پنجره های upvc ویژگی های مثبت کم تری را دارد و با انتخاب آن پنجره های آلومینیومی یک آرامش خاطر کاملی را در منازل و دفاتر کار و شرکت ها و مدارس و اداره ها و کارخانه ها و مغازه‌ها و دیگر مکان ها داشته باشید.

 

از بین پنجره های آلومینیومی و upvc کدام یک را انتخاب کنیم؟

 

از نظر رنج قیمتی کدام یک از محصولات یو پی وی سی و آلومینیومی  مناسب تر هستند؟

از تفاوت های پنجره upvc با آلومینیومی رنج  قیمتی  است. این رنج قیمت  بستگی به خیلی شرایط و بنا به عملکرد و فعالیت و طرفداران پنجره upvc با آلومینیومی است که باعث تغییر قیمت آن محصول می شوند. حالا از نظر هزینه کردن و رنج قیمتی نیز با در نظر گرفتن تمامی مشخصات و ویژگی های این دو نوع پنجره ها می توان گفت که پنجره های آلومینیومی مناسب تر نیستند که به دلیل‌ استفاده ابزارهای بکار برده باعث افزایش قيمت شده است و درب و  پنجره  upvc از نظر قیمتی سطح پایین تری را دارند و مناسب تر هستند و نیاز به پرداخت هزینه بیشتری ندارند و بنا به سلیقه و انتخاب افراد است که کدام یک را انتخاب کنند.

سخن آخر

سعی کردیم که در این مقاله راجع به اینکه تفاوت های پنجره upvc با آلومینیومی چیست مطالبی را مطرح کنیم تا با پنجره upvc با آلومینیومی دو نوع خوب و با کیفیت پنجره ها آشنا شوید.

در زمان نیاز برای ساخت منازل خود این دو نوع پنجره ها را می توانید بکار بگیرید. که باز هم بستگی به علاقه خود افراد دارد.  با در نظر گرفتن شرایط محیطی و جوی و مالی، تهیه کردن هر نوع متفاوت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *