روش موثر در درزگیری درب و پنجره upvc چیست؟

روش موثر در درزگیری درب و پنجره upvc چیست؟

روش موثر در درزگیری درب و پنجره upvc کمک می کند بتوانید در طولانی مدت با در نظر گرفتن عدم اتلاف انرژی از پنجره دوجداره استفاده کنید. به هر حال پنجره upvc  مانند هر پنجره دیگری ممکن است درزهایی داشته باشد که ما در ادامه، شما را با بهترین روش درزگیری، انواع درزگیر و راهنمای انجام آن بیشتر آشنا خواهیم کرد تا بتوانید در طولانی مدت از قابلیت های اصلی انواع درزگیر استفاده کنید.

روش های پیدا کردن درز پنجره  upvc

نوارهای دور پنجره بهترین روش موثر در درزگیری درب و پنجره upvc  معرفی می‌شود که در ابتدا باید درزها را پیدا کرده تا بتوانید از این نوارها برای دور پنجره استفاده کنید. معمولاً نور خورشید را یکی از راهکار های اصلی مفید برای پیدا کردن درز پنجره میتوان معرفی کرد.

استفاده از خورشید برای پیدا کردن درزها

چنانچه در طی روز نور خورشید را از اطراف پنجره مشاهده کنید، می‌توانید درز موجود را پیدا کرده تا قادر باشید به راحتی به درزگیری پنجره مورد نظر بپردازید.

 

روش های پیدا کردن درز پنجره  upvc

استفاده از شمع

ناگفته نماند استفاده از شمع هم می‌تواند کاربرد بسزایی داشته باشد. چرا که شما با روشن کردن یک شمع در پیرامون پنجره زمانی که شعله آن در حرکت است. جهتی را به شما نشان می دهد که این جهت درز  موجود در پنجره را مشخص می کند.

البته کلیه وسایل سرمایشی و گرمایشی را خاموش کنید تا بتوانید این آزمایش را به درستی انجام دهید. توجه داشته باشید که شما قبل از انجام درزگیری بهتر است تمامی درزهای قدیمی را پاکسازی کرده و این کار را با پارچه ای مرطوب انجام دهید.

راهنمای انجام درزگیری درب و پنجره

شما با توجه به نکاتی که به آن اشاره می کنیم، می توانید از روش موثر دردرزگیری درب و پنجره upvc به نحو احسنت استفاده کنید و در طولانی مدت فضای مورد نظر خود را برای جلوگیری از اتلاف انرژی به بهترین شکل ممکن حفظ کنید. معمولاً درزگیرهای منعطف کمترین انقباض را به وجود می آورند که این یکی از نکات کلیدی به شمار می آیند.

معمولاً استفاده از ابزار درزگیری به گونه‌ای هستند که باید درون ابزار را با استفاده از لوله چسب درزگیر مورد استفاده قرار داد. برای اینکه یک خط صاف به وجود آید، باید با دقت و به آرامی از چسب درزگیر در محل درز استفاده کنید که این نکات از جمله نکات مهم و کلیدی به شمار می آیند.

درزگیر درب و پنجره upvc

امروزه برای اینکه بتوانید از بهترین روش موثر در درزگیری درب و پنجره upvc استفاده کنید، باید با انواع گوناگون درزگیر ها هم آشنا باشید. فوم، رزین، وینیل و بسیاری از انواع مختلف درزگیر ها را می توان با توجه به احتیاج و نوع پنجره مثل پنجره معلقی مورد استفاده قرار داد. عمدتاً مدل های وینیلی و رزینی را می توان برای پنجره خم  upvc در هر فصل مورد استفاده قرار دارد.

چرا که تعویض این مدل ها نیز به مراتب بسیار آسان است. توجه داشته باشید که پنجره دوجداره نسبت به پنجره های قدیمی می تواند عایق قابل قبول تری را به نمایش بگذارد.

 

درزگیر مناسب  درب و پنجره upvc

 

بهترین  روش موثر در درزگیری درب و پنجره upvc

اهمیت شناخت روش موثر در درزگیری درب و پنجره upvc  به این جهت حائز اهمیت است. و در فصول سرد اگر از ورود هوای سرد جلوگیری نکنید.

قطعاً اتلاف انرژی و در پس آن برآورد هزینه های بالا را باید در نظر بگیرید. امروزه در ساخت و ساز استفاده از پنجره دوجداره و پنجره لولایی بسیار مورد توجه قرار گرفته و معمولاً استفاده از لاستیک های درزگیر بهترین گزینه برای پنجره های دوجداره به شمار می‌آیند که البته بررسی سنجش مقاومت ابعاد و کشش لاستیک ها را باید با توجه به پنجره مورد بررسی قرار داد.

اگر عایق‌بندی به درستی انجام پذیرد، صددرصد در طولانی مدت شما می توانید به کیفیت نوع درزگیری خود مطمئن باشید. به هر حال پروفیل های پنجره دوام بالایی دارند.

به همین دلیل استفاده از درزگیر مناسب می تواند استفاده از پنجره های دوجداره را بسیار مقرون به صرفه نشان دهد. در این بین، چسب سیلیکون یکی از بهترین درزگیری درب و پنجره هایی است امروزه می توان در مورد آن صحبت کرد.

سخن پایانی

روش موثر در درزگیری درب و پنجره دوجداره را به صورت مختصر ولی مفید معرفی کرده ایم. امروزه استفاده از پنجره های دوجداره افزایش یافته اند. به همین دلیل، نباید لزوم استفاده از درزگیر را نادیده گرفت. در این صورت می توان در دراز مدت از پنجره دوجداره در سازه خود به نحو احسنت استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *