در و پنجره آلومینیوم چه مزایایی دارند؟

در و پنجره آلومینیوم چه مزایایی دارند؟

در و پنجره آلومینیوم همراه با درب و پنجر ه کشویی امروزه به شدت مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته اند. به گونه ای که دیگر کمتر کسی، مگر در شرایط خاص به استفاده از فلزات دیگر فکر کند. مزایایی که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت، گواه این تعریف است.

مزایای در و پنجره آلومینیوم

وزن کم نسبت به فلز

مهم ‌ترین مزیت  در و پنجره آلومینیوم، وزن بسیار کم این سیستم نسبت به فلزات دیگر است. به هر حال وزن سبک متریال می تواند تأثیر واضحی روی سازه اصلی هم داشته باشد. البته به وزن کم آلومینیوم نگاه نکنید؛ چرا که خواص مکانیکی بسیار قابل توجهی را به رخ می کشد. به گونه ای که مقاومت خود را در برابر خوردگی کاملاً ثابت کرده است.

سازگار با محیط زیست

برخی از افراد به شدت روی سازگاری متریالی که قصد انتخاب دارند با محیط زیست، وسواس نشان می دهند. در و پنجره آلومینیوم  برخلاف درب و پنجره upvc  قابلیت بازیافت داشته و یک متریال کاملاً دوستدار محیط زیست است. زمانی که آلومینیوم بازیافت می‌شود، بدون این که از خواص آن چیزی کم شود به چرخه برخواهد گشت.  احتمالاً شنیده باشید که آلومینیوم را به عنوان سبزترین سبز می‌شناسند.

در و پنجره آلومینیوم  مقاوم در هر شرایط آب و هوایی

در طولانی مدت به خاطر شرایط آب و هوایی،  در و پنجره آلومینیوم  کاملاً قابلیت انعطاف پذیری خود را حفظ می کنند و دچار انبساط  و انقباض نمی شوند و شکل اولیه خود را به سادگی در دراز مدت حفظ می کنند. نکته حائز اهمیت این است که مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی سبب شده است که این متریال به یکی از بادوام ترین ها در دنیای درب و پنجره تبدیل شود، شما چه در مناطق گرمسیر و چه در مناطق سردسیر، می توانید از این مدل به نحو احسنت و بدون استرس خاطر استفاده کنید.

 

در و پنجره آلومینیوم  مقاوم در هر شرایط آب و هوایی

 

تحمل وزن بالا

مستحکم بودن در و پنجره آلومینیوم را نمی توان نادیده گرفت. به این علت که، بدون هیچگونه خم شدگی و تغییر شکل می توانند حداکثر میزان نور را دریافت کنند. اینکه این متریال می تواند وزن بالایی را تحمل کند، یکی از مزایای بسیار منحصر به فردی است که نباید آن را به هیچ عنوان نادیده گرفت؛ زیرا خرید این متریال را برای استفاده در درب و پنجره بسیار مقرون به صرفه نشان میدهد.

در و پنجره آلومینیوم وجلوگیری از گسترش حریق

جلوگیری از گسترش حریق، ایمن ترین مزیتی است که برای  درب و پنجره آلومینیومی می توان برآورد کرد. آلومینیوم می تواند حریق را کنترل و تا حدودی محدود کند. به هر حال حادثه خبر نمیکند و شما باید این احتمال را هم در نظر بگیرید که شاید در محیط مورد نظر شما، آتش سوزی و موارد اینچنینی رخ دهد.

عایق حرارتی و صوتی

پلی آمیدهای خاصی که در تولید قاب های آلومینیومی نقش دارد، به عایق حرارتی این متریال در این نوع کمک می کند. این چنین است که در تابستان و زمستان از اتلاف انرژی، جلوگیری به عمل می آید. به این دلیل که منتقل شدن حرارت مابین دو محیط را قاب های آلومینیومی به صفر می رسانند.

این سیستم عایق صوتی خوبی را هم اعمال می کند. البته بیشتر به حاطر ضخامت شیشه، شما این مزیت را می توانید در نظر بگیرید. به هر حال فریم های در و پنجره آلومینیوم را در این بین نادیده نگیرید که جزء مزیت چیزی از آن حاصل نمی شود.

تنوع ساختاری

تنوعی که در ساختار در و پنجره آلومینیوم وجود دارد باعث میشود تا شما انواع بازشو، تاشو و… را برای نصب در منزل، محیط کار و یا هرمکان دیگری مدنظر قرار دهید. عمدتاً در بحث دکوراسیون داخلی و خارجی، آلومینیوم بسیار خوب عمل کرده است و جزء متریال هایی است که از لحاظ زیبا شناسی هم توانسته حرفی برای گفتن در فضای مورد نظر داشته باشد. حتی انواع فرم را شما می توانید از این متریال انتظار داشته باشید که چند تکه، صاف و… را شامل می شود که می توان رنگ، بافت و بسیاری از موارد اینچنینی دیگر را برای آلومینیوم یک مزیت عالی و کاربردی در نظر گرفت.

سخن پایانی

در مورد مزایای قابل تأمل  در و پنجره آلومینیوم به صورت مختصر و مفید صحبت کرده ایم. این گونه شما می توانید با سفارش این متریال باکیفیت، در طولانی مدت خود را از هزینه‎ های مربوط به تعمیرات درب و پنجره، عایق نبودن آن ها و … حفظ کنید.

شرکت روش نما گستر  انواع پنجره معلقی، پنجره لولایی و پنجره خم را تولید می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *