تفاوت پنجره تک ریل و جفت ریل در چیست؟

تفاوت پنجره تک ریل و جفت ریل در چیست؟

یکی از بهترین و پر کاربردترین درب و پنجره upvc  مدل ریلی یا کشویی است که هر کدام دارای مزایا و ویژگی های مخصوص به خود هستند و یک سری تفاوت های را با هم دارند که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی تفاوت پنجره تک ریل و جفت ریل می پردازیم.

پنجره کشویی تک ریل

ابتدا به بررسی پنجره تک ریل می پردازیم. پنجره تک ریل عایق بندی بسیار خوبی دارد، عرض سطح مقطع پنجره تک ریل بسیار بیشتر از دو ریل است و این مدل پنجره ها یک لنگه بر روی ریل حرکت می کند و قابلیت باز شدن یک لنگه پنجره را دارند.

قیمت این پنجره های تک ریل بسیار بیشتر از دو ریل است و استفاده از این پنجره ها بسیار آسان و یکی از پر فروش ترین محصولات در بازار هستند.

پنجره کشویی دو ریل

در تفاوت پنجره تک ریل و جفت ریل باید ابتدا پنجره جفت ریل را هم بررسی کنیم.

ویژگی های پنجره کشویی جفت ریل:

قابلیت حرکت هر دو لنگه بازشو را دارد,

این پنجره ها طوری طراحی شده است که دو ریل جدا از هم روی یک فرم قرار و روی هر کدام یک لنگه قرار دارد.

ابعاد شیشه ها در پنجره جفت ریل با هم مساوی هستند. این نوع پنجره طرفداران بسیاری دارد چون هم قیمت آن مقرون به صرفه است و هم به راحتی می توان از آن در ساختمان ها استفاده کرد.

 

 

مقایسه مدل کشویی تک ریل و جفت ریل

یکی از تفاوت پنجره های تک ریل و جفت ریل سطح مقطع پروفیل آنها است که در تک ریل سطح مقطع پروفیل بیشتر است و درب و پنجره کشویی به علت اینکه یک لنگه ثابت است عایق بندی صوتی و حرارتی بهتری دارد. همچنین چون در تک ریل پروفیل بیشتری استفاده می شود وزن آن بیشتر و به همین دلیل قیمت آن گران تر است .

از نظر شکل ظاهری شبیه به هم هستند و تنها تفاوت آنها در ابعاد شیشه است.

در تک ریل ابعاد شیشه که لنگه ثابت دارد بزرگتر از شیشه لنگه باز است ولی در جفت ریل هر دو لنگه یکسان هستند.

شما می توانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی نماگستر به صورت آنلاین ارتباط و در زمینه درب و پنجره آلومینیومی مشاوره و راهنمایی بگیرید.

مزایای استفاده از پنجره های تک ریلی و جفت ریلی

از مهمترین مزایای این پنجره ها جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل خانه است و به عنوان یک نوع عایق صوتی و حرارتی عمل می کند و از ورود و خروج سر و صدا جلوگیری می کند.

 ویژگی های این نوع پنجره

به راحتی باز و بسته می شوند و امکان تهویه هوا دارد از دیگر مزایای اینها در ابعاد بزرگتر و اندازه های استاندارد ساخته و تولیدمی شود.

از نظر شکل ظاهری بسیار زیبا و شیک و به فضای بیرون دسترسی دارید.

موارد استفاده از این پنجره ها

برای بالکن ، آشپزخانه ، تراس ، اتاق خواب ، سینک بالای ظرفشویی و اجاق گاز می توان استفاده کرد.

امروزه از خرید این نوع پنجره بسیار استقبال شده است و از بهترین محصولات در بازار می باشد.

 

قیمت پنجره تک ریل و جفت ریل

یکی دیگر از تفاوت ها در قیمت آنها است که قیمت این پنجره ها به نوع پروفیل مصرفی ، برند پروفیل ، شیشه های مصرفی ، یراق آلات ، تک ریلی یا جفت ریلی بستگی دارد.به طورکلی قیمت این پنجره ها از پنجره  لولایی گران تر است و کیفیت مواد مصرفی آن بسیار مناسب است که به همین منظور شما می توانید به سایت فروشگاه اینترنتی نماگستر مراجعه و نحوه تولید انواع درب و پنجره upvc را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد تفاوت پنجره تک ریل و جفت ریل صحبت کردیم که این پنجره ها کارایی و عملکرد بالایی دارند و جنس مواد اولیه آنها در کیفیت این پنجره ها تاثیر دارد که به همین منظور شما می توانید با فروشگاه اینترنتی نماگستر ارتباط و از نحوه سفارش پنجره لولایی و پنجره معلقی اطلاع حاصل کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *