پنجره لولایی

 

 

پنجره لولایی چیست؟ به دلیل وجود لاستیک EPDM فیتینگ و عایق بندی بهتری نسبت به درب و پنجره های کشویی دارد.

به این ترتیب که در هنگام بسته شدن لنگه این پنجره ، لاستیک های EPDMکه بین لنگه و فریم قرار دارند، تحت فشار قرار می گیرد و مانع از ورود هوا از فاصله لنگه و فریم می شوند و عایق بندی درست می شود.

اما لنگه پنجره کشویی به هنگام بسته شدن فقط در کنار فریم خود قرار می گیرد و لنگه هیچ فشاری در هنگام بسته شدن به فریم نمی آورد .به جای لاستیک EPDM یک سری پرزگیر و درزگیر میان لنگه و فریم وجود دارد که مانع از ورود گرد و خاک و حشرات به داخل می شوند.

پنجره لولایی چیست؟

این پنجره یکی از پرطرفدارترین سیستم های  مورد  کاربرد می باشد. این مدل پنجره  در حالت های گوناگونی همچون چپ، راست، بالا، پایین، داخل و خارج استفاده می شود.  این چنین  که این  قابلیت ها  آن را به یکی از پرفروش ترین مل پنجره تبدیل می کند. برای آشنایی بیشتر با ساختار این مدل پنجره کاربردی در ادامه همراه ما باشید.

 

 

متریال پنجره لولایی

دو دسته متریال را برای ساخت  آن می توانیم معرفی کنیم.  یو پی وی سی و آلومینیوم که هرکدام به شکلی می تواند مزایای خاص خود را داشته باشد. ماده ای روان کننده و پی وی سی ترکیبی می باشد که نتیجه آن متریالی همچون یو پی وی سی می شود و قابلیت خم شدگی وانعطاف بسیار بالایی را به نمایش می گذارد.
یو پی وی سی در مقابل شرایط جوی گوناگون بسیار مقاوم و بادوام عملکرد خود را نشان می دهد و به صورت کاملاً استاندارد به ساخت پنجره های لولایی کمک می کند.

آلومینویم پروفیل رایج در پنجره لولایی

آلومینیوم نیز یکی از پروفیل های بسیار رایج برای ساخت پنجره می باشد. به دلیل وزن سبک آلومینیوم در برابر آهن امروزه پنجره بازشو لولایی با قیمت مناسبی به فروش می رسند. همچنین آلومینیوم از جمله متریال هایی است که پنجره را با خطر زنگ زدگی رو به رو نمی کند.

ویژگی های این پنجره

قابلیت هایی نظیر آب بندی، صدا بندی و هوا بندی پنجره لولایی را  جزء ویژگی های اصلی در نظر میگیرند. ویژگی های گفته شده قطعاً در برابر پنجره کشویی می تواند این مدل را کاربردی تر نشان دهد.

به این دلیل که به جلوگیری از اتلاف انرژی به بهترین شکل ممکن کمک می کند. مهم تر از همه افرادی که در فضای مورد نظر حضور دارند دیگر با آلودگی هایی نظیر آلودگی صورتی رو به رو نخواهند شد.

مهم ترین ویژگی آن

حقیقتاً عایق بندی این پنجره بسیار بالا می باشد و  به نحو احسنت در طولانی مدت خرید این مدل پنجره را یک خرید مقرون به صرفه و هوشمندانه برآورد می کند. حتی باز و بسته شدن پنجره های لولایی بسیار راحت تر است؛ چرا که اصطکاک ما بین لنگه و فریم بسیار کم می باشد.

پنجره دو جداره

دو نوع بازشو برای این پنجره  دو جداره در نظر گرفته می شود. پنجره 2 جداره را به 2 صورت لولایی تک حالته و دو حالته امروزه مورد استفاده و کاربرد قرار می دهند. روی پنجره تک حالته لولایی بازوی نگهدارنده ای نصب می شود تا در زمان باز و بسته گی پنجره ،  امکان ثابت قرار گرفتگی پنجره را بتوانیم در نظر بگیریم. معمولاً این مدل پنجره به حالت افقی روی 2 محور و تنها با 1 دستگیره باز و بسته می شود.

پنجره لولایی دو‌حالته در 2حالت عمودی و افقی به کار می آیند. در مکانی که محدودیتی برای باز شدن لنگه آن وجود دارد و تهویه هوا در اولویت قرار می گیرد، بهتر است از این پنجره استفاده کنید.

توجه داشته باشید که هر چقدر تولید این پنجره با ظرافت و دقت بالاتری انجام پذیرد، قطعاً با استاندارد بیشتری استفاده می شود. حالت اولیه این مدل پنجره باز شو را با 180 درجه نشان می دهد و حالت دوم از بالا 20 تا 30 سانتی متر می تواند باز شود.

 

یراق آلات این پنجره

یراق آلاتی برای نصب این مدل پنجره استفاده می شود. اسپانیولت ارتفاع، قفل پشتی، قطعه بالای لنگه، قفل پایین لنگه و مقابل آن، دستگیره پنجره، لولاهای بالا و پایین لنگه و قاب هرکدام از جمله یراق آلاتی به شمار می آیند که برای نصب این مدل پنجره کاربرد دارند. اسپانیولت ارتفاع یراق اصلی است که در اندازه های گوناگونی مورد کاربرد قرار می گیرد. برای آب بندی پنجره نیز از قفل پشتی باید استفاده کرد.

سخن پایانی

با توجه به توضیحاتی که ارائه داده ایم، بهتر است بدانید که سفارش و خرید غیرحضوری این پجره ها  امروزه می تواند، یک خرید مقرون به صرفه و کاملاً هوشمندانه به شمار آید.

به هر حال عایق صدا، گرما و سرما می تواند فضای مورد نظر را از هرگونه اتلاف انرژی دور نگه دارد.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر برای خرید این محصول می توانید با مشاورین ما در این مجموعه به صورت آنلاین در ارتباط باشید. شرکت نما گستر انواع درب و پنجره upvc و درب و پنجره آلومینیومی را تولید می کند.